28.02.2008 Dnia 27.02.2008r.odbyło się spotkanie z hobbystami – członkami klubu breakdance (Robert Michalak, Patryk Janicki, Dariusz Lewelski, Daniel Budziak).
Temat zajęć:
Rozmowa o hobby – tańcu breakdance jako sposobie na wypełnienie nam wolnego czasu. Pokaz tańca breakdance.
Cel zajęć:
Spotkanie z hobbystami – młodymi ludźmi tańczącymi breakdance w klubie w Krotoszynie.
Zapoznanie się z metodą breakdance.
Aktywizacja młodzieży w zakresie zagospodarowania czasu wolnego i rozwijanie swych zdolności.
07.02.2008 24 stycznia 2008 roku odbyło się spotkanie z przewodniczącym Rady Gminy w Cieszkowie Zdzisławem Załężnym w którym wzięło udział 25 uczniów.
• Uczniowie poznali osobiście przewodniczącego Rady Gminy w Cieszkowie
• Poszerzyli swą wiedzę na temat gminy Cieszków i jej problemów
• Poszerzyli wiedzę w zakresie funkcjonowania samorządu lokalnego, w szczególności w kontekście potrzeby zaangażowania mieszkańców w życie gminy
• Mieli okazję do zadawania pytań w sprawach nurtujących młodych mieszkańców gminy
Grudzień
10.01.2008 W grudniu 2007 roku odbyło sie godzinne spotkanie z panem leśniczym Zdzisławem Musiałem.
Uczniowie poznali podstawowe cele łowiectwa. Poszerzyli swe wiadomości z zakresu wiedzy o lesie i zwierzynie leśnej oraz zasadach ochrony przyrody. Poznali niektórwe tradycje łowieckie oraz obejrzeli trofea łowieckie.Poznaili ciekawy sposób aktywnego spędzania czasu wolnego, jakim jest łowiectwo, dostrzegali możliwości rozwoju poprzez uprawianie pasji.
10.01.2008 W grudniu obyły się warsztaty wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów. Uczniowie podczas warsztatów sami zdali sobie sprawę z zagrożeń jakie mogą stanąć przed młodym człowiekiem na drodze do dorosłości. Wspólna praca pozwoliła na lepsze zagranie zespołu i efektywność pracy oraz odpowiedzialność za realizowane zadanie. Motywowanie do podjęcia wyzwań i realizacji obowiązków oraz umiejętne odmawianie w sytuacji gdy ktoś proponuje nam skorzystanie z substancji uzależniających.
Sesja Rady Gminy
27.11.2007 Udział w sesji Rady Gminy:
• Pogłębili świadomość potrzeby działania w środowisku lokalnym
• Zapoznali się ze składem Rady Gminy, Wójtem, sołtysami i innymi osobami
• Pogłębili znajomość struktur samorządowych, przebiegu sesji i problemów gminy Cieszków
• Zaprezentowali się radnym jako osoby aktywne i ciekawe świata
2007-11-19
19.11.2007 19 listopada naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy Samsung. Uczniowie poznali nowe technologie produkcji telewizorów LCD, zapoznali się z nowinkami technicznymi oraz poznai zasadę działania telewizorów LCD i odkurzaczy z technologią Silwer Nana.
WIECZOREK POETYCKI
22.11.2007 12 listopada o godzinie 18, tuż po zebraniu z rodzicami odbył się w naszej szkole wieczorek poetycki zorganizowany przez p. A Gibasiewicz wraz z uczniami naszego gimnazjum. Wieczorek powstał w ramach działań koła amatorów literacko-teatralnych. (SMOK)
Uczennice recytowały między innymi wiersze ks. Leonarda Wilczyńskiego cieszkowskiego proboszcza i naszej uczennicy Agaty Michalak.
Odświętnie ubrane uczennice stojące nad między palącymi się świeczkami recytowały wiersze o miłości, cierpieniu, samotności, wierze.
Cieszymy się że aula szkolna wypełniona była po brzegi gośćmi. To znaczy, że poezja wciąż jest potrzebna.
Po skończonych występach uczennice dostały mnóstwo słodyczy od przewodniczącego Rady Gminy p. Załężnego i ks. Leonarda Wilczyńskiego, a p. Gibasiewicz została obdarowana bukietem kwiatów przez przewodniczącego chóru kościelnego. Zakrzewską.
22.11.2007 W poniedziałek 19.11.2007 roku, w Publicznym Gimnazjum w Cieszkowie w ramach programu SMOK odbyło się spotkanie z ciekawymi ludźmi. Spotkanie to odbyło się w auli szkolnej na 6 i 7 godzinie lekcyjnej. Naszymi gośćmi byli byli pani Izabella Kruk i pan Daniel Hiacynto Zawala, którzy są małżeństwem polsko-peruwiańskim. Ojczyzną pana Daniela jest Peru, którego oblicze mieliśmy okazję obejrzeć na wyświetlanych zdjęciach. Przekonaliśmy się, że Peru może mieć różne oblicza. Niezwykłe zdumienie wywołał w nas język jakim pan Daniel posługiwał się przy opowiadaniu o miejscach, które znajdowały się na zdjęciach, ale także odpowiadał na zadane przez uczniów pytania. Język hiszpański, którym pan Daniel swobodnie się posługiwał był dla nas czymś nowym, ponieważ nikt w naszej szkole nie uczy się języka hiszpańskiego. Na szczęście pani Izabela równie biegle mówi po hiszpańsku i tłumaczyła nam wszystkie słowa pana Daniela. Spotkanie okazało się bardzo interesujące. Dowiedzieliśmy się wiele o Peru, mieliśmy okazje poznać zwyczaje tradycję i rozrywki mieszkańców.
15.11.2007 W środę 07.10 odbyło się spotkanie uczniów naszego gimnazjum z radnym i członkiem Zarządu Powiatu Milickiego panem Markiem Warkoczem. W spotkaniu zorganizowanym w ramach programu Szkoła Myśląca O Każdym, uczestniczyło 25 uczniów pod opieką 2 nauczycieli. W swoim wystąpieniu pan Marek Warkocz opowiadał o swojej działalności w radzie powiatu, o problemach społeczności lokalnej oraz perspektywach rozwoju, jaki pojawiły się głównie za sprawa wstąpienia do Unii Europejskiej. Problematyka poruszana przez zaproszonego gościa, aczkolwiek trudna, spotkała się z zainteresowaniem przybyłych uczniów i pozwoliła im wyrobić sobie pogląd na wiek spraw związanych z funkcjonowaniem samorządu powiatowego. Była to tez świetna okazja do tego, by bezpośredni poznać jednego z ludzi, którzy odpowiadają za nasze wspólne sprawy. Na zakończenie spotkania pan Marek Warkocz obdarował przybyłych uczniów prezentem w postaci torebki z logo powiatu oraz folderem informacyjnym. My ze swojej strony przekazaliśmy mu opracowany przez uczniów kalendarz artystyczny „Ludzie w Europie” powstały w ramach projektu Socrates – Comenius.
08.11.2007 Dnia 16.10.2007r. odbyło się spotkanie z heraldykiem Andrzejem Zygmuntem Rola-Stężyckim.
Uczniowie :
•Zapoznali się z zakresem zainteresowań genealogii, poznali podstawy metodologiczne pracy genealoga, podstawowe pojęcia
•Odczuli potrzebę podtrzymywania więzi rodzinnej, poczucie dumy ze swego pochodzenia, nawiązali kontakt ze specjalistą w tym zakresie
•Poznali podstawy metodologiczne sporządzania drzewa genologicznego i odczuli potrzebę jego sporządzania
25.10.2007 Dnia 10 października 2007 roku o godzinie 14.00 15 osób z cieszkowskiego gimnazjum uczestniczyło w Radzie Gminy Cieszków, która odbyła się w Sali Gminnego Centrum Kultury w Cieszkowie. Przewodniczący Rady pan Zdzisław Załężny przedstawił porządek obrad, a następnie zajęto się po kolei sprawami :
Podziękowania Przedstawicielom GDDiA za pomoc w realizowaniu inwestycji „ budowa chodnika w Dziadkowie ”.
Podziękowania z okazji 20-lecia WKS ŚLĄSK Milicz za wieloletnią współpracę z Klubem.
Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
Informacja Wójta o wydanych zarządzeniach , realizacji uchwał i wniosków w okresie miedzy sesjami.
Wybór ławników na kadencje 2008-2011:
a) opinia zespołu opiniującego kandydatów na ławników
b) wybór komisji skrutacyjnej
c) przeprowadzenie tajnego głosowania
Informacja Wójta Gminy Cieszków o wykonaniu budżetu gminy za I półrocze 2007r.
Opinia Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego odnośnie informacji z przebiegu wykonania budżetu gminy Cieszków za I półrocze 2007r.
Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu odnośnie informacji z przebiegu wykonania budżetu gminy Cieszków za I półrocze 2007r.
Stanowisko Rady w sprawie przyjęcia informacji z przebiegu wykonania budżetu gminy
za I półrocze 2007r. (dyskusja, głosowanie w sprawie przyjęcia informacji).
Informacja Przewodniczącego Rady o nieprawidłowościach stwierdzonych w treści
oświadczeń majątkowych radnych gminy Cieszków złożonych na m-c po objęciu mandatu
radego i a stan 31 grudnia 2006 roku.
Podjęcie uchwał:
a) w sprawie zmiany budżetu gminy rok 2007
b) w sprawie wyboru ławników do sądu na kadencję 2008-2011
c) w sprawie kupna zabudowanej nieruchomości gruntowej
d) w sprawie udzielania pomocy finansowej Powiatowi Milickiemu na realizację zadania pod nazwą „powierzchowne utrwalenie dróg powiatowych”
Interpelacje i zapytania.
Wnioski i oświadczenia.
Uczniowie pogłębili świadomość potrzeby działania w środowisku lokalnym. Zapoznali się ze składem Rady Gminy, Wójtem, sołtysami i innymi osobami. Pogłębili znajomość struktur samorządowych, przebiegu sesji i problemów gminy Cieszków. Zaprezentowali się radnym jako osoby aktywne i ciekawe świata.
23.05.2007 W dniu 18 maja 16 osobowa grupa młodzieży wzięła udział w warsztatach garncarskich. Były to już drugie takie zajęcia.
Uczniowie zwiedzili najstarsza w Polsce-kaflarnie w Zdunach.
Poznali historię zakładu, prace ludzi oraz kolejne etapy produkcji kafli. Mogli obejrzeć pracę uczniów ze szkół plastycznych, którzy mieli tam zajęcia.
Na zakończenie mogli sami stworzyć swoje prace. Wytworem rąk uczniów były różne postacie: anioły, zwierzęta i ludzie.
08.05.2007 11 kwietnia dwie grupy uczniów rozpoczęły 10 - godzinny kurs tańca towarzyskiego prowadzony przez instruktora KOK panią Małgorzatę Godorowską.